سوابق و زندگینامه دکتر رضائی

Loading

دکتر رضا رضائی

☫ بسم الله الرحمن الرحیم ☫

سلام

رضا رضائی فرزند سهراب متولد شهرستان بهشهر در محله سه راه آزادی می باشد والدین او اصالتا از منطقه هزارجریب بهشهر (روستای پارم) و در شجره دورتر از جمعیت دهمهری های شرق استان که از روستای مهر خراسان به مازندران کوچ کرده اند.

اجدادشان به عنوان نظامی در جنگ های ایران و روس دوره فتحعلیشاه قاجار و نیز در جنگ با انگلیس در هرات در ارتش محمدشاه قاجار حضور داشته اند. در جنگ ایران و روس عموی جد ایشان در شهر لنکران بخش تالش نشین شهید شده اند.

در زمینه تحصیلات رشته کارشناسی زیست شناسی در شهر رشت دانشگاه گیلان روزانه و دولتی پذیرفته شد (با رتبه 1700 کنکور) در سال 1377 فارغ التحصیل شدند و در شهر نکا تا 1380 به عنوان دبیر زیست در اداره آموزش پرورش خدمت کردند. در سال 1380 در رشته بیوسیستماتیک دانشگاه تهران پذیرفته شدند و در سال 1383 فارغ التحصیل شدند و تا سال 1389 مشغول تدریس در شهر تهران بودند همزمان بصورت حق التدریسی در دانشگاه مازندران بابلسر و دانشگاه آزاد قائمشهر تدریس کردند در این سالها «کتاب آئین زیست در ایران باستان» را تالیف کردند که درباره رویکردهای پاسداشت محیط زیست در ایران باستان هست.

سوابق سیاسی درحد معمول تحصیلکرده ها در دانشگاه ها یعنی همکاری فرهنگی با بسیج دانشجویی یا جامعه و انجمن اسلامی بوده در ششمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با عنوان «ناظر شورای نگهبان» در حوزه انتخابیه رشت در تاریخ 29 بهمن 1378 حضور داشته اند. در دوره دکتری در آلمان هم با اتحادیه انجمن های اسلامی خارج کشور در اروپا در ارتباط و همکاری موثر بوده و بیشتر با موضوع فرهنگی یعنی ارائه چهره مثبت از ایران در اروپا و سیاست خنثی سازی سیاهنمایی جریان های ضد ایرانی در آنجا بوده است.

رضا رضائی در سال 1389 به کشور آلمان رفتند و دکترا از یکی از دانشگاه ممتاز آلمان یعنی دانشگاه صنعتی درسدن در رشته بیوسیستماتیک بررسی اکولوژیکی قارچهای دارویی با حشرات همزیست درون آنها دریافت کردند و همزمان در موزه طبیعی شناخته شده سنکنبرگ آلمان Senckenberg مدت یازده سال به عنوان محقق کار می کردند. در سال 1400 به کشور بازگشتند. درحال حاضر مشغول به تدریس و پژوهش در زمینه علوم زیستی می باشد.

دکتر رضا رضائی بهشهر مجلس

 

2 comments on “سوابق و زندگینامه دکتر رضائی

  1. حسین خلیلی گفت:

    رای ما دکتر رضائی ✌🏻💚🤍❤️
    رای ما اندیشه و تدبیر ✌🏻✌🏻 برای ایرانی آبادتر ✌🏻✌🏻

  2. شهرام ر گفت:

    سلام علیکم،بنده بعنوان یکی آ اهالی منطقه حوزه انتخابیه بهشهر، نکاو گلوگاه تام تی قبل هیچگونه شناختی ازآقای دکتررضارضائی نداشتم باتوجه به اینکه هرکسی چهت انتخاب کاندیدای اصلح می‌بایست تحقیقاتی انجام دهد، مادامیکه زندگینامه این کاندیدا مطالعه نمودم متوجه شدم گزینه هایی که جهت انتخاب درنظرداشتم خیلی نزدیک به این جوان روحانی زاده میباشدوجهت تکمیل انتخاب خودو سوا لاتی که داشتم به ملاقات حضوری ایشان رفتم وایشان نیز بارویی گشاده باتوجه به برنامه های فشرده انتخاباتی خود شان و محدودیت زمانی که داشتند تایمی راجهت جواب دادن به سوالات بنده اختصاص دادندوگپ گفت بسیارخوبی دراین جلسه ای که باهم داشتیم صورت گرفت. باصحبتهایی که کردندوسوالاتی که من مطرح نمودم متوجه شدم که این جوان باتوجه به حضورو تحصیلش دربهترین دانشگاه‌های اروپا(کشورآلمان)وپس ازاخذمدرک دکترئ، ونوشتن مقاله های بسیارودعوت ازایشان درکنفرانسهای متعددچندین کشوراروپا یی وتألیف کتاب ازایشان بعنوان استادچنددانشگاه مطرح آلمان دعوت بعمل آمدکه حدود10سال مشغول تدریس بودند ودراین بین باتشکلهای اسلامی دراروپاهمکاری داشتندوباتوجه به دعوت ازایشان جهت ماندن درآلمان باحقوق مکفی وامکا نات بسیارعالی لکن ایشان هیچ یک ازآنهاراقبول نکردند به کشورای آن بازگشتند شروع به تدریس دردانشگاههای ایران نمودند.ایشان درآنجابانمایندگان مجلس آلمان ونمایندگان شوراهای شهر بعضی آ مسئولین آنجابرخورد داشتندودرامور سیاسی واجرایی تجربه های خوبی بدست آوردن که می‌تواند برای آینده منطقه خودمان وبرطرف نمودن مشکلات بسیاری ازمردم درزمینه های مختلف قدمهای خوبی بردارند. پس بیاییم آ چنین جوانان مستعد، باسواد، به قول قدیمی‌ها دنیادیده، باتجربه ودانش آکادمیک مدرن جهان امروزی حداکثراستفاده راببریم وبارأی دادن به آقای دکتررضارضائی چهره منطقه راعوض کنیم وشور نشاط رابرای جوانان وهمه مردم فهیم شرق استان و حوزه انتخابیه خودمان راآبادنماییم. باتشکر. ارادتمند مقداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *